این نوع بیماری می‌تواند به هر مفصلی آسیب برساند. اما بیشتر مفاصل دست ها، زانوها، مفصل ران و ستون فقرات را درگیر می‌کند.

متخصص ارتوپد افزود:معمولا علائم آرتریت برگشت ناپذیر است، اما می‌توان آن را کنترل کرد تا شدت نگیرد. با فعالیت بدنی مناسب و کنترل کردن وزن می‌توان در روند بیماری دخالت کرد و موجب کاهش شدت علائم شد.

 علل اصلی بیماری سن است، اما گاهی افراد در سنین پایین هم به آن مبتلا می‌شوند. البته یکی دیگر از عواملی تاثیرگذار ارث و ژنتیک  بوده و  ممکن است در اثر عفونت یا ضربه و چاقی آرتروز اتفاق بیفتد.

 زانو دارای دو حلقه از غضروف بوده که به نام منیسک شناخته شده است. مینیسک‌ها به شما کمک می‌کنند تا وزنتان به طور مساوی در سطح مفصل زانو تقسیم شوند. وجود این غضروف‌ها باعث می‌شود کمترساییدگی اتفاق بیفتد.

شایع‌ترین دردهای مفصلی به تدریج شروع و در طول زمان شدت آن بیشتر می‌شود و تغییرات آب و هوایی به خصوص سرما و رطوبت ممکن است درد را افزایش دهد، محدودیت حرکت، خشکی و کاهش انعطاف پذیری مفاصل در ابتدای روز بیشتر است و بتدریج در طول روز کم خواهد شد،  البته این خشکی زودتر در روماتیسم مفصلی دیده خواهد شد و زمان خوب شدن آن بسیار کم است.

گاهی حتی تورم و التهاب و تغییر شکل در مفاصل ایجاد خواهد شد و صدا دادن یا ساییدگی هم از نشانه‌های آن است. گاهی هم هیچ علائم و نشانه‌ای وجود نخواهد داشت.

اگر بیماری بسیار حاد باشد حتما به جراحی و تعویض مفاصل می‌انجامدریال فرد مبتلا باید فورا به پزشک مربوطه مراجعه کند تا درمان آغاز شود و تنها راهکار قطعی موجود برای توقف تخریب غضروف مفصلی و ترمیم آن، کاهش وزن و ممانعت از فعالیت‌های آسیب رسان به مفصل بوده و هدف اصلی درمان، کاهش درد، التهاب و بهبود عملکرد مفصل است.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: کاهش ,بیماری ,مفصل ,مفاصل ,مفصلی ,بوده ,اتفاق بیفتد
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ریاضی برای همه دانلود مجموعه جدیدتربن ها و بهترین ها تفلسفات ما آلفا 5 اسحاق احمدی تبلیغات در گوگل دانلود فایل آل سینگ ENGLISH BY ME انجمن شعر و ادب میخانه